Informacje o zespole

The Offspring – czyli punk rock w kalifornijskim wydaniu. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/opethpainter/CC BY 2.0

The Offspring to amerykański zespół punkrockowy, który powstał w 1984 roku w Garden Grove w Kalifornii. Jego liderem i wokalistą jest niezmiennie Bryan Holland zwany Dexterem. Grupa zasłynęła na świecie dzięki takim przebojom jak „Pretty Fly (for a White Guy)”, „The Kids Aren’t Alright”, „Why Don’t You Get a Job” czy „Come Out And Play”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: The Offspring

Data i miejsce założenia: 1984, Garden Grove, USA
Gatunek: rock, punk rock, skate punk, pop punk
Członkowie zespołu: Bryan „Dexter” Holland (wokal, gitara), Todd Morse (gitara basowa, wokal), Kevin „Noodles” Wasserman (gitara, wokal), Pete Parada (perkusja)
Instagram: @offspring


Historia

W 1984 roku Bryan Holland i Gregory Kriesel założyli zespół Manic Dubsidal. Wkrótce dołączyli do niego gitarzysta Kevin Wasserman i perkusista James Lilja, który został później zastąpiony przez Rona Welty’ego. Po pewnym czasie grupa przyjęła nazwę The Offspring i podpisała kontrakt z wytwórnią Nemesis. W 1989 wydała debiutancki album zatytułowany „The Offspring”. W 1991 roku we współpracy z wytwórnią Epitaph powstał singiel „Baghdad” i rok później odbyła się premiera drugiej płyty „Ignition”. Następnie Holland założył wytwórnię Nitro Records, mającej na celu wspieranie młodych artystów. W 1994 roku ukazała się płyta „Smash” z utworami „Self Esteem” i „Come Out And Play”. Odniosła ona wielki sukces i przyniosła grupie międzynarodową popularność. Wkrótce zespół trafił pod skrzydła wytwórni Columbia Redords, z którą nagrał albumy „Ixnay on the Hombre” (1997), „Americana” (1998), „Conspiracy of One” (2000) oraz „Splinter” (2003). W 2003 roku z formacji odszedł Ron Welty, którego zastąpił Adam Willard. Dwa lata później ukazał się krążek „Greatest Hits” z singlem „Can’t Repeat”, a z zespołu odszedł Adam Willard – jego miejsce zajął wówczas Pete Prada. W kolejnych latach pojawiły się albumy „Rise and Fall, Rage and Grace” (2008) i „Days Go By”. W 2019 roku Gregory’ego Kreisela zastąpił Todd Morse.

Nagrody i wyróżnienia

Formacja została uhonorowana między innymi Nagrodą Juno, Billboard Music Award, Europejską Nagrodę Muzyczną MTV oraz dwoma Nagrodami Kerrang!.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO