Kim jest?

Teresa Werner - wielka gwiazda Zespołu Ludowego. Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci, Instagram

pl.wikipedia.org

Teresa Werner to polska piosenkarka, która zrobiła oszałamiającą karierę. Zarówno w Zespole Pieści i Tańca „Śląsk”, gdzie śpiewała przez 40 lat, a także jako solistka. Kim dokładnie jest Teresa Werner? 

Wszystko o: Teresa Werner 

Data i miejsce urodzenia: 10 marca 1958
Zawód: piosenkarka 
Partner: Wiesław Werner (mąż od 2010 - obecnie)
Dzieci: Joanna 
Wzrost: ok. 172 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: brak

 


Kariera 

W wieku 16 lat zadebiutowała w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, gdzie występowała przez ponad 40 lat. Była najdłużej występującą tam wokalistką. Jako solistka występowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskich Carnegie Hall i na Broadway’u, ale również w Japonii i Chinach. W 1991 roku reprezentowała Śląsk na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła pierwsze miejsce.

Karierę solową rozpoczęła w 2011 roku, kiedy wydała singiel „Miłość jest piękna” w wydawnictwie Muzycznym ESKA. Pierwszy album artystki „Spełnić marzenia” uzyskał tytuł platynowej płyty. Została odznaczona tytułem doktora honoris causa. Odznaczono ją również odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. 

Życie prywatne

Teresa Werner ma córkę Joanną z pierwszego małżeństwa. Od 2010 roku jej mężem jest Wiesław Werner. Mieszka w Koszęcinie. 
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO