Informacje o zespole

Spice Girls – twórczynie słynnego Wannabe. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org

Spice Girls to brytyjski żeński zespół wokalny wykonujący muzykę pop, który powstał w 1994 jako Touch. W jego skład wchodziły Melanie „Scary Spice” Brown, Melanie „Sporty Spice” Chisholm, Emma „Baby Spice” Bunton, Geri „Ginger Spice” Halliwell i Victoria „Posh Spice” Adams. Grupa zyskała międzynarodową sławę dzięki takim przebojom jak „Wannabe”, „Who Do You Think You Are”, „Stop” czy „Say You’ll Be There”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Spice Girls

Data i miejsce założenia: 1994, Londyn, Wielka Brytania
Gatunek: pop, dance-pop
Członkowie zespołu: Melanie Brown, Victoria Beckham, Geri Halliwell, Melanie Chisholm, Emma Bunton
Instagram: @spicegirls


Historia

Zespół o nazwie Touch został założony w 1994 roku w wyniku castingu, podczas którego wybrano pięć dziewczyn w wieku od 18 do 21 lat – Melanie Brown, Victorię Beckham, Melanie Chisholm, Geri Halliwell i  Michelle Stephenson. Ostatnia z nich szybko jednak odeszła z grupy z powodu problemów osobistych, a jej miejsce zajęła Emma Bunton. W 1995 roku menedżerowie zespołu postanowili wycofać się z jego prowadzenia – młode artystki nie zrezygnowały jednak z dalszej działalności i zaczęły występować pod nazwą Spice Girls. W tym samym roku podpisały kontrakt z Virgin Records i w 1996 roku ukazał się ich pierwszy singiel „Wannabe”, który stał się przebojem. Następnie wokalistki wypuściły debiutancki album „Spice” oraz single „Say You’ll Be There” i „2 Become 1”, które również odniosły wielki sukces. W 1997 roku ukazała się druga płyta „Spiceworld” oraz poświęcony formacji film „Spice World”, który stał się drugą najczęściej oglądaną produkcją po „Titanicu”. W 1998 roku Halliwell odeszła z zespołu, ale cztery pozostałe wokalistki kontynuowały występy i w 2000 roku nagrały ostatni album „Forever”, który nie podzielił już sukcesu poprzedników. W 2007 roku zespół wznowił działalność i wyruszył w trasę „The Return of the Spice Girls”. W 2012 roku wystąpił podczas ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich.

Nagrody i wyróżnienia

Spice Girls są laureatkami wielu nagród, w tym Brit Award, American Music Award, Billboard Music Award, MTV Video Music Award, Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV, NME, Echo i World Music Award.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO