Informacje o zespole

Skaner – zwycięzcy Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Disco Polo. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Skaner to zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. Jego liderem, wokalistą, kompozytorem i autorem większości tekstów piosenek jest Robert Sasinowski, który w przeszłości był gitarzystą w zespole Boys. Uznanie słuchaczy przyniosły grupie takie przeboje jak „Nadzieja”, „Moja wolność”, „Pociąg do gwiazd” czy „Lato w Kołobrzegu”. Sprawdźcie, czy wiecie wszystko o tej popularnej formacji.

Wszystko o: Skaner

Data i miejsce założenia: 1993, Polska
Gatunek: disco polo, disco dance
Członkowie: Robert Sasinowski, Kamil „Limak” Babicki, Adrian „Zupak” Łapiński, Tomasz „Beza” Bezubi
Instagram: brak


Historia

Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w 1993 roku. Od początku jego liderem i wokalistą jest Robert Sasinowski, który wcześniej współtworzył zespół Boys. Pierwsze single, takie jak „Weronika”, „Gwiezdny pył” czy „Kino Kino” odniosły duży sukces i zdobyły uznanie słuchaczy. Przełom w karierze grupy nastąpił wraz z pojawieniem się w 1996 roku utworu „Nadzieja”, który zapewnił zespołowi popularność w całym kraju. Nakręcono do niego pierwszy teledysk formacji, który wyemitowano na antenie programu „Disco Polo Live”. Zespół za ten przebój otrzymał Grand Prix na Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo w Koszalinie. Na tej samej imprezie zdobył również Nagrodę Publiczności. Wkrótce powstały kolejne hity, takie jak „Lato w Kołobrzegu”, „Moja wolność” czy „American Boy”. W 1998 roku album „Pociąg do gwiazd” zdobył status złotej i platynowej płyty, a album „Lato w Kołobrzegu” okrył się złotem. W 2009 roku na festiwalu w Ostródzie przyznano formacji Nagrodę Specjalną z okazji 15-lecia pracy.

Płyty

Do tej pory Skaner wydał albumy: „Stracona miłość” (1993), „Gorące uczucia” (1994), „Kolędy” (1995), „Nadzieja” (1996), „Pociąg do gwiazd” (1997), „Lato w Kołobrzegu” (1998), „The Best of Skaner” (1999), „The Best of Skaner cz. 2” (1999), „Skaner - Wielka Kolekcja” (2009), „Zagraj ze mną...” (2009) i „Bo sobota” (2015).
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO