Kim jest?

Salma Hayek – nieobliczalna Carolina z „Desperado”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore

Salma Hayek jest meksykańską aktorką, reżyserką i producentką filmową. Od lat należy do grona najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd. Międzynarodową sławę przyniosły jej role w takich produkcjach jak „Desperado”, „Bardzo dziki zachód” czy „Duże dzieci”. W 2003 roku była nominowana do Oscara za rolę w filmie „Frida”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Salma Hayek

Pełne imię i nazwisko: Salma Hayek Jiménez
Data i miejsce urodzenia: 2 września 1966, Coatzacoalcos
Zawód: aktorka
Partner: François-Henri Pinault (2009-)
Dzieci: Valentina Paloma Pinault (2007)
Wzrost: 157 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @salmahayek


Kariera

Salma Hayek studiowała stosunki międzynarodowe na meksykańskim Uniwersytecie Ibero-Amerykańskim. Podczas studiów zaczęła uczęszczać na zajęcia z aktorstwa. Początkowo występowała w lokalnym teatrze. Na małym ekranie zadebiutowała w 1988 roku w telenoweli „Un nuevo amanecer”. Popularność w kraju przyniosła jej późniejsza rola tytułowej bohaterki w telenoweli „Teresa”. W 1991 roku postanowiła wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie musiała od początku zaczynać swoją karierę. Uczęszczała tam do szkoły aktorskiej Stelli Adler. Na poczatku występowała w epizodycznych rolach. Przełom w jej karierze nastąpił w 1995 roku, gdy zagrała w filmie „Desperado” z Antonio Banderasem. W 2000 roku aktorka założyła własną wytwórnię filmową Ventanarosa. Wkrótce wystąpiła w kolejnych hitowych produkcjach, takich jak „Dogma”, „Bardzo dziki zachód”, „Desperado 2” czy „SexiPistols”. W 2005 zasiadała w jury konkursu głównego na 58. MFF w Cannes.

Życie prywatne

Gwiazda spotykała się między innymi z Edwardem Nortonem i Johnem Lucasem. W 2006 roku związała się z François-Henri Pinaultem, którego poślubiła w 2009 roku. Ma z nim córkę, Valentinę Palomę (ur. 2007).
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO