Kim jest?

Ryszard Rynkowski – autor przeboju Wypijmy za błędy. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Ryszard Rynkowski jest polskim piosenkarzem, kompozytorem, pianistą oraz aktorem. Przez długi czas był wokalistą grupy Vox. Od 1987 roku prowadzi karierę solową. Jest laureatem Fryderyka i wielokrotnym zwycięzcą Festiwalu Piosenki w Opolu. Do jego najbardziej znanych utworów należą takie przeboje jak „Szczęśliwej drogi już czas”, „Wypijmy za błędy” czy „Dziewczyny lubią brąz”. Do tej pory wydał dwanaście albumów studyjnych. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Orderem Uśmiechu. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Ryszard Rynkowski

Data i miejsce urodzenia: 9 października 1951, Elbląg
Zawód: wokalista
Partner: Edyta
Dzieci: Marta (1978), Ryszard (2008)
Wzrost: 188 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Ryszard Rynkowski od dziecka uczył się gry na fortepianie. Z czasem zaczął występować w lokalnych amatorskich zespołach. Podzczas nauki w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu prowadził kabaret o nazwie „Tak To Bywa”. Wraz z nim w 1968 roku wziął udział w Przeglądzie Zespołów Szkolnych Polski Północnej, gdzie zajął drugie miejsce. Później rozpoczął studia w olsztyńskiej Wyższej Szkole Nauczycielskiej. W 1972 roku razem z zespołem El wystąpił na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie, a rok później przeprowadził się do Warszawy i zaczął pracować w Operetce Warszawskiej oraz Teatrze na Targówku. W 1977 roku związał się z Grupą Bluesową Gramine, w której grał na pianinie przez rok. W tym okresie stworzył muzykę do spektaklu „Rapsod Polski”. Później zaczął występować z zespołem Victoria Singers, który w 1979 roku został przemianowany na Vox. Razem z formacją odniósł wiele sukcesów, które zapewniły mu takie hity jak „Bananowy song” czy „Masz w oczach dwa nieba”. W 1987 roku artysta rozpoczął karierę solową. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny „Szczęśliwej drogi już czas”. Dwa lata później zagrał w musicalu „Pan Twardowski”, a w 2001 otrzymał Fryderyka dla wokalisty roku.

Życie prywatne

Piosenkarz był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsza żona, Hanna, zmarła na raka piersi. Miał z nią córkę, Martę (ur. 1978). W 2008 urodził się jego syn, Ryszard. Obecnie jego żoną jest Edyta Rynkowska.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO