Kim jest?

Nina Terentiew – królowa telewizji Polsat. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

AKPA

Nina Terentiew jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Początkowo była związana z TVP2, gdzie pełniła funkcję dyrektor programowej. Od 2007 roku jest dyrektor programową telewizji Polsat. Została odznaczona m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski. W 1996 roku otrzymała Nagrodę Superwiktora. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Nina Terentiew

Pełne imię i nazwisko: Nina Barbara Terentiew-Kraśko
Data i miejsce urodzenia: 14 marca 1946, Warszawa
Zawód: dziennikarka
Partner: Robert Terentiew (rozwód), Tadeusz Kraśko (rozwód)
Dzieci: Hubert Terentiew
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Nina Terentiew w latach 1970-1971 odbyła staż zawodowy w Polskim Radiu Koszalin. Od razu po jego zakończeniu rozpoczęła pracę w Redakcji Publicystyki Kulturalnej w Telewizji Polskiej, gdzie zajmowała się przygotowywaniem programu kulturalnego „Pegaz”. Następnie przygotowywała filmy dokumentalne, audycje i reportaże o tematyce kulturalnej. Prowadziła również liczne programy, między innymi takie jak „Bezludna wyspa”, „Rozmowy z.” czy „Rozmowy kontrolowane”. W 1980 roku objęła stanowisko kierownika redakcji publicystyki TVP. W 1986 roku została szefową zespołu artystycznego TVP2, a w 1991 objęła funkcję dyrektor ds. artystycznych tej stacji. W tym samym roku została zastępczynią dyrektora ds. programowych TVP2. W latach 1998-2006 była dyrektor programową TVP2, po czym odeszła z Telewizji Polskiej. W latach 2006-2007 pełniła funkcję doradczyni programowej właściciela i zarządu Telewizji Polsat ds. produkcji polskiej. Od 2007 jest dyrektor programową telewizji Polsat.

Życie prywatne

Dziennikarka była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Robert Terentiew, z którym ma syna Huberta. Później wyszła za Tadeusza Kraśkę, ojca Piotra Kraśki, z którym również się rozwiodła.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO