Informacje o zespole

Muse – brytyjscy eksperymentatorzy. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Moses/CC BY 2.0

Muse to brytyjski zespół wykonujący utwory z pogranicza rocka alternatywnego, rocka progresywnego, muzyki klasycznej, elektronicznej oraz funku. Znany jest ze swoich śmiałych i niekonwencjonalnych aranżacji. Do jego najbardziej znanych piosenek należą „Hysteria”, „Starlight”, „Uprising”, „Supermassive Black Hole” i „Madness”. Jest zdobywcą dwóch nagród Grammy. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Muse

Data i miejsce założenia: 1994, Teignmouth, Wielka Brytania
Gatunek: rock alternatywny, pop alternatywny
Członkowie zespołu: Matthew Bellamy (wokal prowadzący, instrumenty klawiszowe, gitara), Chris Wolstenholme (gitara basowa, wokal prowadzący, wokal wspierający, instrumenty klawiszowe, gitara), Dominic Howard (perkusja, instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe, wokal wspierający)
Instagram: @muse


Historia

Początkowo grupa występowała kolejno pod nazwami Gothic Plague, Fixed Penalty i Rocket Baby Dolls. W 1994 roku wygrała lokalny konkurs, po którym zmieniła nazwę na Muse. Wkrótce zaczęła grać pierwsze koncerty w Londynie i Manchesterze. W 1998 roku ukazało się jej pierwsze EP „Muse”, a rok później drugie, „Muscle Museum”. Również w 1999 roku zespół nagrał debiutancki album studyjny „Showbiz”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem. W 2001 roku formacja wydała płytę „Origin of Symmetry”, która odniosła duży sukces i trafiła na 74. miejsce listy 100 najlepszych albumów wszech czasów magazynu „Q”. Dwa lata później ukazał się krążek „Absolution” zawierający wielkie przeboje zespołu, takie jak „Hysteria” i „Time Is Running Out”. W ciągu kolejnych lat pojawiły się albumy: „Black Holes and Revelations” (2006), pierwszy samodzielnie wyprodukowany przez zespół „The Resistance” (2009), „The 2nd Law” (2012), „Drones” (2015) oraz „Simulation Theory” (2018).

Nagrody i wyróżnienia

Muse jest laureatem dwóch nagród Grammy – pierwszą otrzymał w 2011 roku za album „The Resistance”, a drugą w 2016 roku za album „Drones”. Ma też na swoim koncie m.in. NME Awards, American Music Award, MTV Video Music Award, MTV Europe Music Awards, Brit Awards, UK Festival Awards i Kerrang! Awards.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO