Kim jest?

Mezo – autor hitu Aniele. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Mezo, a właściwie Jacek Leszek Mejer, jest polskim raperem, dziennikarzem radiowym i osobowością telewizyjną. Popularność przyniosły mu takie przeboje jak „Sacrum”, „Aniele”, „Żeby nie było”, „Suczki” czy „Rapuj”. Jest laureatem Superjedynki, Eska Music Awards i Viva Comet Awards. Współpracował między innymi z Ascetoholix, Slums Attack, Liberem, Sylwią Przybysz i 52 Dębiec. Prowadził audycję „Bless Da Mic” w radiu RMI FM. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Mezo

Pełne imię i nazwisko: Jacek Leszek Mejer
Data i miejsce urodzenia: 1 lipca 1982, Poznań
Zawód: raper, dziennikarz radiowy
Partner: Sandra Łupicka (2003-2011), Weronika Radzimowska (2013-)
Dzieci: Zuzanna, Frida
Wzrost: 175 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @jacek_mezo_mejer


Kariera

Mezo karierę rozpoczynał w latach 1994-1995, występując z zespołem Jurki. Po rozpadzie grupy na jej podstawie utworzył nowy skład o nazwie Liner. W 1999 roku wraz z nim nagrał pierwszą kasetę. Rok później ukazała się debiutancka płyta zatytułowana „Mezo”, która odniosła duży sukces i spotkała się z uznaniem ze strony środowiska hip-hopowego. W tym czasie raper wystąpił również na nielegalu Ascetoholix „Nazwij to sam”. W 2001 roku powstała druga płyta Linera zatytułowana „Słowem”, a raper wystąpił gościnnie w utworze Slums Attack „I moje miasto złą sławą owiane...”. Nagrał również debiutancki solowy utwór „Szermierka na słowo”. W 2002 roku pojawił się na pierwszej płycie Owal/Emcedwa „Epizod II Rapnastyk”. W 2003 roku Mezo nagrał debiutancki album studyjny „Mezokracja”, który odniósł wielki sukces i otrzymał Eska Music Awards oraz był nominowany do Fryderyka. Poza tytułowym utworem znalazły się na nim m.in. takie przeboje jak „Aniele” i „Żeby nie było”. W 2005 roku Mezo wydał kolejny krążek „Wyjście z bloków” i z utworem „Ważne” wziął udział w konkursie „Premiery” podczas XLII KFPP w Opolu, gdzie zajął 2. miejsce. Rok później ukazał się jego trzeci album „Eudaimonia” nagrany we współpracy z Katarzyną Wilk i promowany przez utwór „Sacrum”, który przyniósł raperowi Eska Music Awards oraz Suerjedynkę. W ciągu kolejnych lat Mezo nagrał płyty „Herezje” (2009), „Słowo ma moc” (2009), „Mezoteryka” (2011), „Krajobraz po bitwie” (2014), „Życiówka” (2017) i „Credo” (2020).

Życie prywatne

W latach 2003-2011 żoną muzyka była Sandra Łupicka, z którą ma córkę Zuzannę. Od 2013 roku jest w związku małżeńskim z Weroniką Radzimowską, z którą ma druga córkę, Fridę.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO