Informacje o zespole

Metallica – słynna grupa heavymetalowa. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Raph_PH

Metallica to amerykański zespół heavymetalowy i trashmetalowy, który został założony w latach osiemdziesiątych przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Od lat uchodzi za jednego z najważniejszych przedstawicieli gatunku. Obecnie w jego skład wchodzą również Kirk Hammett i Robert Trujillo. Do najsłynniejszych utworów grupy należą „Enter Sandman”, „Nothing Else Matters”, „The Unforgiven”, „One” i „Whiskey in the Jar”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Metallica

Data i miejsce założenia: 28 października 1981, Los Angeles, USA
Gatunek: trash metal, heavy metal, speed metal, hard rock
Członkowie: James Hetfield (wokal i gitara), Lars Ulrich (perkusja), Kirk Hammett (gitara), Robert Trujillo (gitara basowa)
Instagram: @metallica


Historia

Metallica została założona w 1981 roku przez wokalistę i gitarzystę Jamesa Hetfielda oraz perkusistę Larsa Ulricha. Pierwsza taśma demo „No Life Til Leather” cieszyła się dużą popularnością. Wkrótce do grupy dołączył basista Cliff Burton, a nagranie demo trafiło w ręce Jona Zazuli, właściciela salonu płytowego, który zachęcił muzyków do wydania pełnego albumu. W 1983 roku szeregi zespołu zasilił Kirk Hammett, z którym grupa nagrała debiutancką płytę „Kill ‘Em All”. Po wydaniu albumu zespół został uznany za prekursora nowego stylu muzyki metalowej, czyli trash metalu. Rok później ukazał się drugi krążek Metallici „Ride the Lighting”, a w 1986 roku pojawił się album „Master of Puppets”. Ta druga płyta została okrzyknięta przez krytyków najlepszym albumem heavymetalowym wszech czasów. W 1991 roku zespół nagrał album „Metallica”, który zdobył status diamentowej płyty i został sprzedany na całym świecie w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Pozostałe płyty zespołu to: „…And Justice for All” (1988) , „Load” (1996), „Reload” (1997), „Garage, Inc.” (1998), „St. Anger” (2003), „Death Magnetic” (2008), „Hardwired...To Self-Destruct” (2016).

Nagrody i wyróżnienia

Metallica ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Wielokrotnie otrzymała Grammy, między innymi za utwory „One”, „Stone Cold Crazy” i album „Metallica”. Grupa jest również laureatem nagród MTV Video Music Awards za klipy do utworów „Enter Sandman” i „Until It Sleeps”. Zespół został też nagrodzony Billboard Music Awards, American Music Awards i Metal Hammer Golden Gods Awards.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO