Kim jest?

Marcin Sójka - finalista "The Voice of Poland". Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci

AKPA

Marcin Sójka jest polskim wokalistą, autorem tekstów, a także realizatorem dźwięku. Zwyciężył w 9. edycji programu „The Voice of Poland” w TVP2. Co o nim dokładnie wiemy? A co wy wiecie? 

Wszystko o: Marcin Sójka  

Data i miejsce urodzenia: 14 kwietnia 1986, Siedlce 
Zawód: piosenkarz, realizator dźwięku 
Partner: Joanna (żona) 
Dzieci: Jan, Hania 
Wzrost: brak informacji  
Waga: brak informacji 
Instagram: @marcin_sojka_voice 

Młodość 

Przygoda Marcina Sójki rozpoczęła się w wieku 7 lat. Rodzice zapisali go do klubu piosenki. Marcin Sójka szybko został doceniony w Polsce. Grał w teatrze rolę Piotrusia Pana. Przygotowywał go Janusz Józefowicz. Premiera spektaklu odbyła się w 2000 roku w Teatrze Muzycznym ROMA. Swoją karierę rozwijał w Siedlcach, gdzie występował w Teatrze ES. Pracował jako realizator dźwięku w siedleckim Centrum Kultury. Jest także współpracownikiem Siedleckiej Orkiestry Wojskowej. 

 


Kariera 

W 2018 roku wziął udział w 9. edycji programu „The Voice of Poland”, gdzie zaśpiewał „Czas nas uczy pogody”. Odwróciły się wszystkie fotele jurorskie, a Sójka wybrał drużynę Markowskiej. W finale zaśpiewał swój singiel „Zaskakuj mnie” i ostatecznie wygrał, podpisując kontrakt płytowy z Universal Music Polska, a także dostał czek na 50 tys. złotych.  W 2019 roku Sójka wydał singiel „Dalej”, a następnie „Lepiej”. Wydał płytę „Kilka prawd”. 

Życie prywatne 

Marcin Sójka ma żonę Joannę, a także dwójkę dzieci: Jasia i Hanię, których wspierają na początku kształtowania się ich zainteresowań. 
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO