Kim jest?

Maciej Maleńczuk – kontrowersyjny muzyk. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

wikipedia.org/Silar/CC BY-SA 4.0

Maciej Maleńczuk jest polskim gitarzystą, wokalistą i poetą. Początkowo występował na ulicach między innymi Krakowa i Warszawy. Jest znany z takich utworów jak „Synu”, „Cygańska dusza” czy „Twarze przy barze”. Jest laureatem nagrody im. Karola Musioła w konkursie Premiery na 46. KFPP w Opolu, a w 2011 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Maciej Maleńczuk

Pełne imię i nazwisko: Mirosław Maciej Maleńczuk
Data i miejsce urodzenia: 24 sierpnia 1961, Wojcieszów
Zawód: muzyk, poeta
Partner: Ewa Maleńczuk
Dzieci: Irma, Rita, Elma, Zuzanna
Wzrost: 193 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @malenczukmaciej


Kariera

Maciej Maleńczuk uczęszczał do szkoły zawodowej, a potem do liceum zawodowego ze specjalnością obróbka skrawaniem, którego nie ukończył. W 1981 roku został skazany na dwa lata więzienia za odmowę odbycia służby wojskowej. Gdy wyszedł na wolność zaczął grać na gitarze i komponować utwory. Wkrótce zaczął występować jako muzyk uliczny. W 1986 roku związał się z zespołem Püdelsi, gdzie do 2005 roku pełnił rolę wokalisty. W 1993 roku założył grupę Homo Wist, a w 1998 roku wydał swoją pierwszą solową płytę. W 2003 roku ukazał się jego poemat „Chamstwo w państwie”, który został nagrodzony laurem Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Rok później był jurorem w programie „Idol”, a także wystąpił w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” wystawianym w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, do którego również skomponował muzykę. W 2010 roku wziął udział w serii koncertów Męskie Granie. W 2015 roku ukazała się książka zatytułowana „Ćpałem, chlałem, przetrwałem”, która jest wywiadem artysty z Barbarą Burdzy. Jej druga część, „Chamstwo w państwie”, ukazała się rok później.

Życie prywatne

Muzyk jest w związku małżeńskim z Ewą Maleńczuk. Ma z nią trzy córki – Ritę, Irmę i Elmę. Z poprzedniego związku ma córkę Zuzannę.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO