Informacje o zespole

Luxtorpeda – na ich koncercie nie można się nudzić. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Luxtorpeda to polski zespół rockowy, który powstał w 2010 roku. Jego założycielem jest Robert „Litza” Friedrich, dobrze znany fanom zespołów Acid Drinkers i Arka Noego. O grupie zrobiło się głośno za sprawą takich utworów jak „Autystyczny”, „Hymn”, „Mambałaga” czy „Wilki dwa”. Była dwukrotnie nominowana do Fryderyka. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Luxtorpeda

Data i miejsce założenia: 2010, Poznań
Gatunek: rock, hard rock, rock alternatywny, punk rock
Członkowie zespołu: Robert „Litza” Friedrich (gitara, śpiew), Przemysław „Hans” Frencel (śpiew, rap), Robert „Drężmak” Drężek (gitara), Krzysztof „Kmieta” Kmiecik (gitara basowa), Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak (perkusja)
Instagram: brak


Historia

Zespół został założony w 2010 roku przez gitarzystę i wokalistę Robberta Friedricha, który współpracował wcześniej między innymi z Acid Drinkers, Arką Noego, 2Tm2,3 i Kazik na Żywo. W skład formacji weszli również związani z 2Tm2,3 basista Krzysztof Kmiecik i gitarzysta Robert Drężek, a także perkusista zespołów Armia oraz Turbo, Tomasz Krzyżanek. W 2011 roku do Luxtorpedy dołączył w roli wokalisty Przemysław „Hans” Frencel, należący do duetu Pięć Dwa. Wkrótce ukazał się debiutancki album studyjny zespołu zatytułowany „Luxtorpeda”, na którym znalazł się między innymi utwór „Autystyczny”, który stał się przebojem. Rok później zespół nagrał drugą płytę „Robaki”, która również odniosła sukces. W ciągu kolejnych lat formacja wydała albumy „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki” (2014), „MYWASWYNAS” (2016) i „Anno Domini MMXX” (2020).

Nagrody i wyróżnienia

Luxtorpeda wielokrotnie wygrywała plebiscyty „Magazynu Gitarzysta”, „Teraz Rock” i „Rockmetal.pl”. Jest również laureatem Płyty Roku Antyradia. W 2015 roku była nominowana do Fryderyka za album „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”, a rok później za płytę „MYWASWYNAS”.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO