Informacje o zespole

Kwiat Jabłoni – rodzinny duet. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Kwiat Jabłoni to polski zespół folk-popowy, który został założony przez dwoje dzieci lidera Elektrycznich Gitar – Katarzynę i Jacka Sienkiewiczów. Grupa zyskała popularność za sprawą takich utworów jak „Dziś późno pójdę spać”, „Niemożliwe” czy „Mogło być nic”. Chociaż istnieje dopiero od niedawna, ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Kwiat Jabłoni

Data i miejsce założenia: 2018, Warszawa
Gatunek: folk-pop
Członkowie zespołu: Katarzyna Sienkiewicz, Jacek Sienkiewicz
Instagram: @kwiatjabloni


Historia

Zespół został założony w 2018 roku przez rodzeństwo, Katarzynę Sienkiewicz i Jacka Sienkiewicza, którzy są dziećmi wokalisty Elektrycznych Gitar, Kuby Sienkiewicza. Zanim duet rozpoczął oficjalną działalność, występował wraz z grupą Hollow Quartet, z którą nagrał album „Chodź ze mną”, a także wziął udział w programie „Must Be the Music. Tylko muzyka”. W 2018 roku ukazał się debiutancki singiel Kwiatu Jabłoni zatytułowany „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory został wyświetlony ponad 24 mln razy w serwisie YouTube. W tym samym roku zespół zaprezentował drugi utwór „Niemożliwe”, który również okazał się sukcesem. W 2019 roku rodzeństwo nagrało pierwszy studyjny album o tytule „Niemożliwe”, który znalazł się na 7. pozycji listy sprzedaży OLiS. Zawarte w nim piosenki trafiły na listy przebojów Programu III Polskiego Radia i Radia Warszawa. W lipcu formacja wystąpiła na małej scenie na Pol’and’rock Festival. W 2020 roku wzięła udział w internetowej odsłonie tego wydarzenia.

Nagrody i wyróżnienia

W 2019 roku Kwiat Jabłoni zajął 3. miejsce w drugiej edycji plebiscytu „Sanki 2019”. Rok później otrzymał Złotego Bączka.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO