Kim jest?

Kelly Rowland – jedna z założycielek Destiny’s Child. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com/Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0

Kelly Rowland jest amerykańską piosenkarką R&B, autorką tekstów, tancerką i aktorką. Zrobiło się o niej głośno za sprawą zespołu Destiny’s Child, który współtworzyła razem z Beyonce i Michelle Williams. Obecnie prowadzi karierę solową i jest autorką takich utworów jak „Dilemma”, „Motivation”, „Like This” czy „Commander”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Kelly Rowland

Pełne imię i nazwisko: Kelendria Trene Rowland
Data i miejsce urodzenia: 11 lutego 1981, Atlanta, USA
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, tancerka
Partner: Tim Weatherspoon (2014-)
Dzieci: Titan Jewell
Wzrost: 173 cm
Waga: 59 kg
Instagram: @kellyrowland


Kariera

Kelly Rowland karierę rozpoczynała wraz z zespołem Destiny’s Child, który założyła w 1990 roku razem z Beyonce Knowles. W 1998 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Destiny's Child”, która odniosła duży sukces w Stanach Zjednoczonych. W 2000 roku do grupy dołączyła Michelle Williams, z którą formacja święciła swoje największe triumfy. W 2002 roku Kelly wydała swój pierwszy solowy album o tytule „Simply Deep”. Znajdujący się na nim i nagrany wspólnie z raperem Nellym utwór „Dilemma” przyniósł jej nagrodę Grammy i znajdował przez dziesięć tygodni na liście Billboard Hot 100. Album promowały również single „Stole”, „Can’t Nobody” i „Train on a Track”, które stały się przebojami w wielu krajach. W 2007 roku wokalistka nagrała drugi album „Ms. Kelly”, który znalazł się w zestawieniu Top 10 najlepiej sprzedających się albumów. W 2008 roku ukazała się reedycja płyty zatytułowana „Ms. Kelly Deluxe”, a znajdujący się na niej utwór „Daylight” został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej filmu „Asterix na olimpiadzie”. Następnie pojawiły się krążki „Here I Am” (2011) i „Talk A Good Game” (2013). W 2011 roku artystka zasiadła w jury brytyjskiej edycji programu „X Factor”.

Życie prywatne

Piosenkarka w 2014 roku wyszła za Tima Weatherspoona. W 2012 roku została okrzyknięta Kobietą Roku przez brytyjskie wydanie „Glamour”.
Dodaj komentarz2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO