Kim jest?

Kasia Moś – reprezentantka Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

wikipedia.org/Serecki/CC BY-SA 4.0

Kasia Moś jest polską piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów piosenek. Była finalistką 3. edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” i reprezentowała nasz kraj w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Do jej najpopularniejszych utworów należą „Flashlight”, „Zatracam się” i „Dziś nie ma takiej wiosny”. Od 2014 roku bierze udział kampaniach reklamowych Towarzystwa Ubezpieczeń Link4. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Kasia Moś

Pełne imię i nazwisko: Katarzyna Moś
Data i miejsce urodzenia: 3 marca 1987, Ruda Śląska
Zawód: aktorka
Partner: Maciej Malinowski (2015-)
Dzieci: brak
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @kasiamos_official


Kariera

Kasia Moś jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W wieku 14 lat zaczęła uczyć się śpiewu u Elżbiety Chlebek. Początkowo współpracowała między innymi z zespołami Stetsons, Big Bandem Lotharsi i The Fire. W 2002 roku zaprezentowała pierwsze demo, które trafiło do Roberta Jansona z Varius Manx. Trzy lata później muzyk napisał dla niej utwór „I Wanna Know”, który zapewnił jej udział w polskich eliminacjach do Eurowizji – zajęła w nich 10. miejsce. W 2011 roku wyjechała do Las Vegas, gdzie w jednym z klubów wykonała piosenkę Alicii Keys „How Come U Don’t Call Me Anymore?”, dzięki czemu poznała tancerkę z zespołu Mata Gosa. Wkrótce wzięła udział w przesłuchaniach organizowanych przez założycielkę The Pussycat Dolls, Robin Antin i wystąpiła w klubie Viper Room. W 2012 roku wzięła udział w programie „Must Be the Music. Tylko muzyka”, w którym zajęła 3. miejsce. W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album „Inspination” i Moś ponownie zakwalifikowała się do krajowych eliminacji eurowizyjnych zajmując w nich 6. miejsce. W 2017 roku została reprezentantką Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji, w którym zajęła 22. miejsce.

Życie prywatne

Wokalistka jest zaręczona z Maciejem Malinowskim, z którym jest związana od 2015 roku. Jest weganką i aktywnie działa na rzecz zwierząt i ochrony środowiska. W 2017 roku została ambasadorką akcji „Zerwijmy łańcuchy!”.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO