Kim jest?

Joanna Przetakiewicz – założycielka marki „La Mania”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

AKPA

Joanna Przetakiewicz jest polską przedsiębiorczynią, prawniczką i projektantką mody. Przy pomocy Karla Lagerfelda założyła markę odzieżową „La Mania”, której udało się odnieść międzynarodowy sukces. W ostatnim czasie rozpoczęła akcję „Era Nowych Kobiet” pomagającą kobietom rozwijać własne firmy. Przez wiele lat była związana z najbogatszym Polakiem, Janem Kulczykiem. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Joanna Przetakiewicz

Data i miejsce urodzenia: 11 grudnia 1967, Warszawa
Zawód: przedsiębiorczyni, projektantka mody
Partner: Jan Kulczyk (2005-2013), Rinke Rooyens (2017-)
Dzieci: Aleksander, Filip, Jakub
Wzrost: 170 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @joannaprzetakiewicz


Kariera

Joanna Przetakiewicz z wykształcenia jest radcą prawnym. W 1992 roku, podczas pierwszego roku studiów, razem ze swoją ówczesną bratową założyła jedną z pierwszych sieci klinik dentystycznych w Polsce „Vita-Dent Centrum Stomatologiczne”. W 2010 roku przy pomocy Karla Lagerfelda utworzyła markę odzieżową prêt-à-porter „La Mania”, która z czasem odniosła międzynarodowy sukces. Dziewięć lat później założyła firmę „La Mania Home” zajmującą się sprzedażą akcesoriów do domu. W latach 2014-2015 Przetakiewicz pełniła rolę jurorki w polskiej edycji programu „Project Runway”. W 2017 roku projektantka wzięła udział w programie „Azja Express”, w którym była partnerką Łukasza Jakóbiaka. Rok później zainicjowała akcję „Era Nowych Kobiet” wspierającą Polki w prowadzeniu własnego biznesu.

Życie prywatne

Joanna Przetakiewicz w wieku 20 lat wyszła za mąż. Jednak po 14 latach małżeństwo zakończyło się rozwodem. Owocem tego związku są trzej synowie: Aleksander, Filip i Jakub. Celebrytka w latach 2005-2013 była związana z Janem Kulczykiem. Od 2017 roku jej partnerem życiowym jest producent, reżyser i scenarzysta, Rinke Rooyens.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO