Kim jest?

Grzegorz Hyży - autor piosenki "O Pani!". Wiek, wzrost, kariera, żona, dzieci, Instagram

AKPA

Grzegorz Hyży to polski wokalista, którego kariera rozpoczęła się od występów w programie „X Factor”, gdzie pojawił się z żoną - Mają. Udało mu się nawet dojść do finału. Obecnie śpiewa, tworzy teksty i koncertuje. Kim dokładnie jest Grzegorz Hyży, który wylansował tak wiele hitów?

Wszystko o: Grzegorz Hyży 

Data i miejsce urodzenia: 27 maja 1987, Gniezno 
Zawód: piosenkarz, autor tekstów, kompozytor 
Partnerka: Maja Hyży (rozwód), Agnieszka Popielewicz (żona od 2015 - obecnie)
Dzieci: Wiktor, Alexander (z ze związku z Mają) 
Wzrost: 185 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @grzegorzhyzy

Młodość 

Hyży pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach - jego dziadek grał na akordeonie, a wujek nauczył go grać na gitarze. Jego ciotka z kolei grała na dudach. Hyży jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Przez dziesięć lat trenował capoeirę i nawet otrzymał stopień instruktorski w tej dziedzinie. 

 


Kariera 

Już w 2010 roku zaczął swoją karierę muzyczną. Założył wtedy zespół BrytFunky, ale po roku grupa się rozpadła. Hyży został więc założycielem i liderem formacji Grzegorz Hyży & Band. W 2013 roku wziął udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu „X Factor”. Dotarł do finału i zajął drugie miejsce (lepsza okazała się tylko Klaudia Gawor). W 2014 roku wydał swój debiutancki singiel „Na chwilę”, a piosenka trafiła na jego pierwszy album studyjny „Z całych sił”. W 2017 roku wydał drugi album „Momenty”. Z tej płyty pochodzą takie piosenki jak „O Pani!” czy „Niech pomyślą, że to ja”. W 2017 roku nagrał z Kayah piosenkę „Podatek od miłości”, który został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej filmu o tym samym tytule. Był jednym z trenerów dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland”. 

Życie prywatne 

Związany był z Mają Hyży, z którą przyszedł na przesłuchania do „X Factor”. Para ma dwójkę dzieci - synów-bliźniaków: Wiktora i Alexandra. Rozstali się krótko po występie w programie, w roku 2013. Od 2015 roku jest w związku małżeńskim z Agnieszką Popielewicz, z którą pobrał się w Rzymie. 
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO