Kim jest?

Ewa Minge – projektantka mody. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Ewa Minge jest cenioną projektantką mody. Jej marka EVA Minge odniosła światowy sukces, a jej ubrania noszą największe polskie oraz zagraniczne gwiazdy. Projektantka prezentowała swoje kolekcje między innymi w Paryżu, Rzymie, Mediolanie i Nowym Jorku. Słynie z tego, że pilnie strzeże swojej prywatności – tajemnicą wciąż pozostaje tożsamość jej męża. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Ewa Minge

Data i miejsce urodzenia: 23 maja 1967, Szczecinek
Zawód: projektantka mody
Partner: ślub w 2020 roku (tożsamość męża nieznana)
Dzieci: Oskar (1991), Gaspar (1994)
Wzrost: 168 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @eva_minge


Kariera

Ewa Minge początkowo studiowała kulturoznawstwo i historię sztuki. W 1994 roku postanowiła zająć się modą i luksusowym wzornictwem. Wkrótce założyła firmę EVA Minge, która odniosła wielki sukces nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Kolekcje projektantki były prezentowane na pokazach najważniejszych wybiegów na świecie, międy innymi w Paryżu, Berlinie, Mediolanie, Moskwie, Nowym Jorku, Madrycie, Wiedniu, Barcelonie oraz Rzymie. W 2003 roku Minge stała się pierwszą Polką, którą zaproszono na pokaz podczas prestiżowego Donna sotto le Stelle w Rzymie. Projektantka ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród – jest laureatką Oskara Mody, Złotego Medalu na targach mody w Moskwie i Kijowie oraz Złotego Wieszaka. Ubrania Minge noszą największe gwiazdy show-biznesu, w tym Paris Hilton, LaToya Jackson, Kelly Rowland i Sheryl Cole.

Życie prywatne

Projektantka ma dwóch synów – urodzonego w 1991 roku Oskara oraz Gaspara, który przyszedł na świat trzy lata później. W 2015 roku Minge zaczęła się spotykać z milionerem z Beverly Hills, Zurim Mesicą. W 2020 roku poślubiła osobę, która pragnie pozostać anonimowa – projektantka nie ujawniła imienia i nazwiska swojego męża. Ewa Minge cierpi na wrodzony niedorozwój wątroby i przewlekłą białaczkę limfocytową.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO