Kim jest?

Ewa Bem – pierwsza dama polskiego jazzu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

wikipedia.org/Cezary Piwowarski/CC BY 3.0

Ewa Bem jest polską piosenkarką jazzową i autorką tekstów piosenek, która świetnie odnajduje się również w muzyce pop oraz bluesie. Do jej najbardziej znanych utworów należą „Moje serce to jest muzyk”, „Podaruj mi trochę słońca” czy „Żyj kolorowo”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, między innymi dwóch Fryderyków oraz nagrody Programu III Polskiego Radia. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Ewa Bem

Data i miejsce urodzenia: 23 lutego 1951, Warszawa
Zawód: wokalistka
Partner: Ryszard Sibilski (1994-)
Dzieci: Pamela Bem-Niedziałek (1978-2017), Gabriela Sibilska (1995)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Ewa Bem ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej. Karierę rozpoczęła w 1969 roku w klubie Stodoła, występując z zespołem bluesowym. Rok później rozpoczęła karierę solową i została wokalistką w kwartecie Zbigniewa Seiferta. Wkrótce została wokalistką grupy Bemibek, przemianowanej z czasem na Bemibem. Wraz z nią wystąpiła na warszawskim festiwalu Jazz Jamboree. Artystka współpracowała z czołowymi muzykami jazzowymi oraz polskimi orkiestrami, między innymi z Kukla Band i Jazz Orchestra Macieja Pawłowskiego. Ma za sobą również współpracę ze śpiewaczką operową Małgorzatą Waglewską oraz gitarzystą Janem Borysewiczem. Koncertowała w wielu krajach, w tym w Indiach, Szwecji, USA, państwach zachodnioeuropejskich i na Kubie. Występowała w „Dekameronie” wystawianym w Teatrze Narodowym przez Adama Hanuszkiewicza. Przewodniczyła jury w programie TVN „Droga do gwiazd”. W 2018 roku ogłosiła zakończenie kariery.

Życie prywatne

Artystka w 1994 roku wyszła za Ryszarda Sibilskiego, z którym ma córkę Gabrielę (ur. 1995). Z poprzedniego związku miała córkę Pamelę (ur. 1978), która zmarła z powodu guza mózgu w 2017 roku. Po jej śmierci Ewa Bem odwołała koncerty, ale niedługo później zapowiedziała powrót na scenę. W 2018 roku ostatecznie jednak zrezygnowała z kontynuowania kariery.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO