Informacje o zespole

Blackpink – południowokoreański girlsband. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/RAS 99/CC BY 3.0

Blackpink to południowokoreański żeński zespół muzyczny, który rozpoczął działalność w 2016 roku. W jego skład wchodzą cztery wokalistki – Jisoo, Rosé, Lisa i Jennie. Grupa zyskała międzynarodową sławę dzięki takim przebojom jak „Kill This Love”, „How You Like That”, „Lovesick Girls” czy „Boombayah”. Do tej pory wydała dwa albumy studyjne. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Blackpink

Data i miejsce założenia: 2016, Seul, Korea Południowa
Gatunek: K-pop, hip-hop
Członkowie zespołu: Kim Ji-soo, Jennie Kim, Roseanne Park, Lalisa Manoban
Instagram: @blackpinkofficial


Historia

W 2012 roku YG Entertainment ogłosiło utworzenie nowego girlsbandu. Jego członkinie początkowo jednak skupiały się na indywidualnych karierach. Dopiero w 2016 roku podano oficjalny skład zespołu i ukazał się jego pierwszy singiel „Square One”. Wkrótce pojawiły się kolejne piosenki, takie jak „Boombayah” i „Whistle”, które stały się przebojami. Przełomowy dla formacji okazał się rok 2018, w którym ukazał się pierwszy studyjny album zatytułowany „Blackpink in Your Area” z singlem „Ddu-Du Ddu-Du”. Utwór trafił na wysokie pozycje listy Billboard Hot 100 i Blackpink stał się najwyżej notowanym żeńskim zespołem K-pop. W 2019 roku wokalistki zaprezentowały singiel „Kill This Love”, do którego teledysk pobił rekord liczby odtworzeń – w ciągu 24 godzin od premiery został on odtworzony niemal 57 mln razy. W 2019 roku grupa wystąpiła na festiwalu Coachella, a rok później wydała drugą płytę „The Album” z hitami „How You Like That” i „Ice Cream”.

Nagrody i wyróżnienia

Koreańska formacja zdobyła między innymi MTV Video Music Award, People’s Choice Award, Seoul Music Awards, Golden Disc Award, Mnet Asian Music Award i Bravo Otto.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO