Kim jest?

Agustin Egurrola – ceniony choreograf. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

instagram.com/@agustinegurrola

Agustin Egurrola jest polskim tancerzem i choreografem polsko-kubańskiego pochodzenia. Jest wielokrotnym zdobywcą tytułu mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich i w stylu Southern-American Show Dance. Jest również założycielem sieci szkół tańca „Egurrola Dance Studio” oraz międzynarodowym sędzią tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Największą popularność zdobył jako juror programów „Mam talent!” i „You Can Dance – Po prostu tańcz”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Agustin Egurrola

Pełne imię i nazwisko: Agustin Marek Egurrola
Data i miejsce urodzenia: 8 września 1968, Warszawa
Zawód: tancerz, choreograf
Partner: Nina Tyrka (rozstanie)
Dzieci: Carmen (2008)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @agustinegurrola


Kariera

Agustin Egurrola ukończył studia na Akademii Wychowania fizycznego w Warszawie. Tańca zaczął się uczyć w wieku 19 lat, pod skrzydłami między innymi Iwony Pavlović. Tańca nowoczesnego uczył się w londyńskich studiach Dance Works i Pineapple Dance Studio. W 1993 roku założył grupę taneczną „Volt”. Wkrótce tancerz stał się cenionym choreografem. Pracował między innymi nad choreografiami Festiwalu w Opolu, w Sopocie, koncertu 50-lecia Telewizji Polskiej i 30-lecia TVP2. Odpowiadał za oprawę taneczną trzynastu edycji „Tańca z gwiazdami, a także programów „The Voice of Poland” i „Jaka to melodia?”. Tworzył też oprawę programów sylwestrowych oraz ceremonii wyborów Miss Polonia i Miss Polskich. Egurrola prowadzi własną sieć szkół tańca „Egurrola Dance Studio” i jest jednym z jurorów programów „You Can Dance – Po prostu tańcz” oraz „Mam talent!”. W 2016 roku otrzymał Telekamerę w kategorii „juror”.

Życie prywatne

Choreograf jest synem kubańskiego weterynarza oraz polskiej tłumaczki języka hiszpańskiego. W przeszłości był związany z tancerką Niną Tyrką. Ma z nią córkę Carmen, która urodziła się w 2008 roku.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO