Kim jest?

Agnieszka Grochowska – gwiazda serialu „W głębi lasu”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Agnieszka Grochowska to polska aktorka filmowa i teatralna. Znana jest między innymi z takich produkcji jak „Pręgi”, „W ciemności”, „Tylko mnie kochaj”, „Bez wstydu”, „Obce ciało” oraz „W głębi lasu”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym Orła, Złotych Lwów i Złotej Kaczki. Od wielu lat jest żoną reżysera, Dariusza Gajewskiego. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Agnieszka Grochowska

Pełne imię i nazwisko: Agnieszka Grochowska-Gajewska
Data i miejsce urodzenia: 31 grudnia 1979, Warszawa
Zawód: aktorka
Partner: Dariusz Gajewski (2004-)
Dzieci: Władysław (2012), Henryk (2016)
Wzrost: 170 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @agnieszkagrochowska_official


Kariera

Agnieszka Grochowska w 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Rok wcześniej zadebiutowała w sztuce Teatru Telewizji „Beatryks Cenci”. W 2003 roku związała się z warszawskim Teatrem Studio. Później aktorka pracowała również w takich teatrach jak: Teatr Narodowy, Teatr Mały, Teatr Nowy Praga, Teatr 2xU/Usta Usta oraz Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 2002 roku, gdy otrzymała rolę w dramacie „Alarm”. Rok później wystąpiła w filmie „Warszawa”, a w 2004 roku wcieliła się w postać Tani w „Pręgach”. Za tę kreację była nominowana do Orła, Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej oraz Złotej Kaczki. W 2009 roku otrzymała nagrodę Norweskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego za rolę w „Upperdog” oraz Złote Lwy za występ w filmie „Trzy minuty. 21.37”. Po raz drugi Złote Lwy zdobyła w 2011 roku za rolę w filmie „W ciemności”, a w 2012 roku otrzymała Orła za występ w „Bez wstydu”.

Życie prywatne

Aktorka w 2004 roku wyszła za reżysera Dariusza Gajewskiego. W 2012 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn Władysław, a w 2016 roku drugi, Henryk.
Dodaj komentarz 
2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO